Maitake - grifola frondosa 120 kapslí

Kód: 64
100% BIO 120 kapslí
Neohodnoceno
Skladem (9 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Práškové kapsle z Maitake 120 kapslí.

Obsahuje všechny složky Grifola frondosa v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Grifola frondosa.

OBSAH KAPSLE: 

300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy

Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)

O HOUBÁCH

Vědecký název: Grifola frondosa

Synonyma: houby: Beraní hlava, Ovčí hlava, Signorina, Maitake, Kumotake, Huai Su Gu

Přirozené stanoviště:

Všude se vyskytuje zejména na pařezech nebo na bázi odumřelých listnatých dřevin, jako jsou duby, jilmy, černé dřevo, javory, modříny a buky. V několika případech byla Maitake nalezena také na borovicích. 

Vhodný substrát:
Nejvhodnější dřeviny: dub, buk, javor, bříza, jilm 

Použití:
Jedlá houba, vitální houba. 

Zejména v Asii je houba Maitake po staletí známá jako velmi zvláštní a jedinečná houba. Jeden z důvodů je spatřován v její dumose, tj. keříčkovitém tvaru, díky němuž houba dokonale zapadá do svého okolí - výborné maskování. Další důvod spočívá v jejích složkách, které jsou tak vzácné, že sběratelé ve staré Asii přísně tajili místa nálezu.
Dnes je zejména v Asii a v evropsko-americké oblasti Maitake známá jako chutná masitá jedlá houba, která se vyznačuje také vysokou výživovou hodnotou a léčivými vlastnostmi. Z tohoto důvodu se této houbě dostává také stále větší farmaceutické pozornosti a v posledních několika letech se stala cenným objektem výzkumu v korejských, japonských a amerických studiích. Plodnice mají hnědavou až tmavě šedou barvu. Z každého kmene houby vyrůstá mnoho překrývajících se klobouků o průměru 2-10 cm. Mladé plodnice mají velmi lahodnou chuť. Plně vzrostlé Maitake lze sušit a připravovat jako čaj. Za zvlášť dobrých podmínek vytváří Grifola frondosa plodnice o hmotnosti 500 g a více. Hlavními účinnými složkami Grifola frondosa jsou polysacharidy jako beta-glukan, grifolin a grifolan a vysoké množství ergosterolu (provitaminu D).

 

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

mrca_logo

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

 

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.