Outkovka pestrá BIO - coriolus versicolor 100ml extrakt

Kód: 117
100% BIO Tekutý extrakt
Neohodnoceno
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO tekutý dvojitý extrakt z Outkovky pestré 100ML.

- Inovativní houbové doplňky nové generace
- nový, inovativní proces extrakce
- kombinuje výhody etanolu, extrakce studenou a horkou vodou.
- konečný produkt neobsahuje alkohol
- lepší biologická využitelnost - sloučeniny z coriolus versicolor mohou být tělem snadněji vstřebávány
- 100 % přírodní, veganské složky z ekologického zemědělství
- naše tekuté extrakty obsahují pouze sloučeniny hub z coriolus versicolor a veganský glycerin
- bez přidaného cukru (obsahuje přirozeně se vyskytující cukr 1)
- bez chemicko-syntetické, radioaktivně-jaderné a mikrobiálně-bakteriální kontaminace 2.
1) houby, které se používají pro tyto výrobky, obsahují přirozeně se vyskytující sacharidy a cukry, včetně polysacharidů / beta glukanů)
2) Podle analýz skupiny AGROLAB neobsahují naše tekuté extrakty pesticidy, PAU (polycyklické aromatické uhlovodíky - změkčovadla) a radioaktivně-jaderné záření. To znamená, že tyto látky jsou nejen pod zákonným limitem, ale v našich produktech jsou nedetekovatelné. Podrobné laboratorní analýzy jsou k dispozici na vyžádání.

OBSAH:

100ml tekutého dvojitého extraktu z organických hub.

Doporučený příjem:

Vezměte denně 5 ml (1 čajovou lžičku) tekutého extraktu rozpuštěného ve sklenici vody nebo džusu, 30 minut před jídlem. Během období zvýšených požadavků na živiny lze denní příjem zvýšit až dvakrát denně na 10 ml (dvakrát denně, ráno a večer vždy 2 čajové lžičky).Díky zlepšené biologické dostupnosti dokáže tělo s pouhou 1 čajovou lžičkou (5 ml) našeho nového tekutého extraktu resorbovat stejné množství polysacharidů a dalších houbových látek, jaké získáte z přibližně 38 práškových houbových kapslí.

Naše tekuté extrakty z coriolus versicolor se vyrábějí pomocí jedinečného, speciálně vyvinutého extrakčního procesu. Tato nová výrobní technologie odlišuje naše výrobky od všech běžných standardních houbových doplňků na trhu. Pomocí této nové technologie je poprvé možné extrahovat z houby všechny organické i neorganické sloučeniny a koncentrovat je v tekuté formě. Výsledkem je holistický houbový doplněk nejvyšší kvality.

Dříve dostupné práškové extrakty, které se vyrábějí jednoduchým postupem extrakce horkou vodou, obsahují pouze ve vodě rozpustné sloučeniny hub, především polysacharidy. Ostatní cenné složky, které jsou lipofilní, jako jsou ve vodě špatně rozpustné terpenové sloučeniny, včetně vysoce účinných triterpenů a lipofilních vitaminů, v práškových extraktech chybí.

Naše nové tekuté extrakty z krůtích ocásků obsahují kromě polysacharidů a peptidoglykanů různé další složky hub, jako jsou aminokyseliny, triterpeny, minerální látky (Ca, P, Na, K) a stopové prvky (Fe, Zn, Cu, Mn, Se) a také vitaminy (ergosterol). Nová receptura také zvyšuje biologickou dostupnost, což znamená, že látky obsažené v extraktech se lépe a snadněji resorbují a využívají v organismu. Náš nový a inovativní výrobní proces vede k přípravku, který obsahuje celé spektrum účinných látek hub ve vysoce koncentrované tekuté formě, kterou může tělo optimálně resorbovat.

Inovativní proces extrakce
Houby pro naše extrakty jsou pěstovány na certifikovaných surovinách, které pocházejí ze 100% ekologického zemědělství. Po sklizni se houby šetrně suší, aby se co nejvíce zachovaly obsažené látky. Dalším krokem je alkoholová extrakce. Jako extrakční činidlo používáme pouze čistý organický etanol destilovaný z ekologicky pěstovaných obilovin. Tento krok extrakčního procesu trvá několik dní, během nichž se z hub extrahují složky rozpustné v alkoholu. Poté jsou houby přefiltrovány a připraveny k dalšímu kroku. Alkohol se z extraktu odstraní destilací, aby bylo zajištěno, že konečný produkt není alkoholický. Dalším krokem je extrakce vodou, při níž se z houbového materiálu rozpustí ve vodě rozpustné složky. Na konci výrobního procesu se oba extrakty spojí a homogenizují s organickým glycerinem vyrobeným ze slunečnicových semen. Glycerin je pro tělo šetrný přírodní materiál, který chrání molekuly vitaminů a minerálních látek a zabraňuje ztrátě kvality a rozkladu účinných látek během skladování. Zlepšuje také resorpci složek, a to i při střevních potížích, a dodává tekutině příjemnou chuť.

O HOUBÁCH

Vědecký název: Trametes versicolor

Synonyma: Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor, Trametes versicolor.

Coriolus versicolor má široké a ploché růžicovité klobouky o průměru 2-6 cm, ve výjimečných případech až 8 cm. Plodnice jsou obvykle ve velkých skupinách na substrátu, mohou být rostlé stébelnatě nebo poněkud sbíhat k substrátu. Vrchol poměrně tenkých klobouků je vždy barevně zónovaný, barva se pohybuje od světle až po tmavě hnědou, mohou být přítomny i olivové, namodralé a načervenalé tóny. Bílá spodní strana klobouků je pokryta jemnými (3 - 5 na mm), okrouhle rohovitými póry. 

Přirozené stanoviště:
Coriolus versicolor je běžným dřevokazným hmyzem nebo slabým parazitem. Ve střední Evropě je jeho hlavním substrátem buk, vzácně dub, bříza, líska obecná a vrba. Kromě toho se Coriolus versicolor vyskytuje v mnoha dalších tvrdých dřevinách a často se vyskytuje i v měkkém dřevě. Roste na pařezech, hromadách dřeva, ležících kmenech, větvích a větvičkách. Druh se vyskytuje ve střední Evropě ve všech typech lesů, mimo les i mimo les, pokud je přítomen vhodný substrát.
V Evropě nejčastěji na buku evropském, ale roste i na dubu, dubu páleném, olši, topolu, osice, jilmu, dřevě železném. 

Vhodný substrát:
(buk, dub, dub pálený, olše, topol, osika, jilm, jalovec, jabloň, třešeň a další ovocné stromy).

Použití:
Živočišné houby, dekorace

Používá se v tradiční čínské medicíně a obsahuje složené polysacharidové peptidy (PSP) a PSK, polysacharid vázaný na bílkoviny.
Houba se někdy používá k dekorativním účelům ve floristice.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

mrca_logo

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.