Lví hříva - hericium erinaceus 120 kapslí

Kód: 55
100% BIO 120 kapslí
Neohodnoceno
Skladem (114 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Práškové kapsle z Lví hřívy 120 kapslí.

Obsahuje všechny složky Hericium erinaceus v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Hericium erinaceus.

OBSAH KAPSLE: 

400 mg prášku z organických hub, 75 mg tobolky z rostlinné celulózy

Užívejte 2krát denně 1 nerozkousanou kapsli zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)

O HOUBÁCH

Vědecký název: Hericium erinaceus

Synonyma: Hřib opičí hlava, hřib lví hříva, hřib vousatý, hřib ježatý, hřib vousatý, hřib Pom-Pom, hřib vousatý, hřib vousatý 

Hericium erinaceus je jedlá a léčivá houba ze skupiny zubatých hub. Poznáme ji podle toho, že má tendenci vyrůstat všechny třeňové části z jedné skupiny (spíše než z větví), podle dlouhých třeňů a podle toho, že se vyskytuje na tvrdém dřevě. Přestože roste v Evropě, není příliš známá.

Přirozené stanoviště:

Hericium preferuje odumřelé tvrdé dřevo, jako je dub, ořech, buk, javor, platan. Běžně se vyskytuje koncem léta a na podzim na tvrdém dřevě.

Využití: V zimě se vyskytuje na většině území, kde se vyskytuje na většině území:
Léčivá a jedlá houba

Pro svou jedinečnou lahodnou chuť a velmi dekorativní korálovitý vzhled je hřib lví stále více vyhledávanou součástí novodobé kuchyně. V přírodě se Hericium erinaceus vyskytuje v listnatých lesích Evropy, Severní Ameriky a Asie (zejména v Číně a Japonsku).

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

mrca_logo

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.