Choroš oříš - polyporus umbellatus 120 kapslí

Kód: 49
100% BIO 120 kapslí
Neohodnoceno
Skladem (14 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Práškové kapsle z Zhu ling 120 kapslí.

Obsahuje všechny složky Polyporus umbellatus v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Polyporus umbellatus.

OBSAH KAPSLE: 

300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy

Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)

O HOUBÁCH

Vědecký název: Polyporus umbellatus
Synonyma: Umbrella polypore, Zhu Ling, Chorei-maitake, Tsuchi-maitake, Chinese Sclerotium

Přirozené stanoviště:
Roste na půdách bohatých na vápník, na odumřelých kořenech, pohřbeném dřevě nebo pařezech, preferuje břízy, javory, vrby a buky. Vyskytuje se ve střední a východní Evropě, na Kavkaze, západní a východní Sibiři, v Pákistánu, Severní Americe a Asii.

Vhodný substrát:

Vhodné dřevo: tvrdé dřevo (bříza, javor, buk, dub), vyluštěné bloky Shiitake, Maitake a Reishi.

Použití: Jedlá houba, vitální houba.

Polyporus umbellatus vytváří keříčkovité plodnice, složené z mnoha kulatých samostatně stojících plodnic. Ty mohou dosahovat průměru 20 až 40, někdy i 50 cm a váží několik kilogramů. Jednotlivé plodnice se sbíhají ve společnou stopku. Stopka vzniká z černohnědého sklerocia, které se nachází blízko povrchu půdy. Jednotlivé klobouky jsou zbarveny světle žlutě až šedohnědě a mají šířku 1 až 4 cm. Mají drsný povrch a jsou většinou uprostřed ponořené. Okraj je vlnovitě prohnutý a poměrně tenký. Na spodní straně klobouků je bělavá pórovitá vrstva, která může vybíhat daleko dolů po stonku. Póry jsou kulaté a rourky jsou dlouhé jeden až dva centimetry. Dužnina je rovněž bělavá, vláknitá a křehká. Voní po mouce, v mládí příjemně, ve stáří však má nepříjemný zápach.

Polyporus umbellatus se vyvíjí jako parazit nebo saprob na bázi živých nebo odumřelých stromů či pařezů nebo v jejich blízkosti. Plodnice se vyskytují jednotlivě nebo gregaricky až na šesti exemplářích. I po pokácení hostitelských stromů je houba schopna přežívat až 30 let na zbylých pařezech (například v následujícím smrkovém porostu).
Hlavní účinnou složkou této houby jsou polysacharidy.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

mrca_logo

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.